Wednesday, March 08, 2006

Týden v jednom domě

Tak mám tento týden neočekávané volno po škole. Isai je totiž nemocný. Na jednu stranu si to užívám a snažím se odpočívat, ale na druhé straně přicházím o peníze. Kluk je ale chudák. Ve čtvrtek měl teplotu 105F což je asi 40,5C a tomu se říká pořádná teplota. Jeho máma mi psala, že má nějaký žaludeční virus. Doufám, že nic vážného.
Moc odpočatý se zatím necítím a jak říká Jesse, já si vždycky najdu nějakou práci místo toho, abych skutečně jen relaxoval. Má tak trochu pravdu, ale já se jen snažím dohnat to na co jsem předtím neměl čas a bohužel, občas se třeba uklízet musí. V neděli jsem byl v prádelně. Prádelna a já stále nějak nemůžeme být kámoši. Tentokrát mě vyšplouchla sušička. Nevím, co se stalo, ale po 50 minutách sušení bylo prádlo jako bych ho vytáhl z pračky po ždímání. Jestli jsem zmáčkl špatný knoflík či sušička byla rozbitá, kdo ví. Byl jsem naštvanej a neměl vůbec chuť to nějak řešit. A bylo tam narváno. Letěl jsem tam v neděli ráno v domnění, že lidi budou v kostele a bude klid, ovšem stejný nápad měla asi polovina naší ulice, takže jsme tam šlapali jeden po druhém a dohadovali se o pračkách. Opravdu, neděle jak má být. To je asi jejich další národní sport. Nedělní praní. Takže, prádlo bylo rozvěšeno všude po bytě až do včerejška, kdy jsem ho vyžehlil. Ještě k tomu praní. My nesmíme mít doma ani pračku, ani myčku nadobí a ani akvárium, protože vodu tu platí domácí. Myslím všeobecně, ne jen ta naše. Jenže. Platí skutečně? V našem případě tomu až tak nevěřím. Domácí nám totiž od ledna zvedla nájem a to právě kvůli vodě. O 75 dolarů. Což není málo. A tak když jsem měl volno, tak jsem naschvál si dělal záznamy o tom, kolikrát ji uslyším prát či použít myčku. Tu ona samozřejmě taky má. Bylo to celkem 13x za jeden jediný týden. A to nepočítám každodenní plnou vanu pro jejího syna. Pak, kdo platí vodu? Spočítejte si to sami.
Dnes jsem ve škole viděl film "Crash" a asi před dvěma týdny jsme byli s Jessem v kině na "Brokeback Mountain", v Česku je název "Zkrocená hora" a je to skutečně ten "teplý" film, jak o něm psalo idnes. Při oskarovém klání byl velice favorizovaný ten druhý film. Sbíral jednu cenu za druhou až na tu nejcennější na Oskara. Určitě bych doporučil oba filmy, i když jde o naprosto rozdílné filmy a mnozí z vás "Crash" už asi viděli, protože je venku dost dlouho. Můj dojem z filmu je nejednoznačný. Něco jako dobrý, ale.... Myslím, že ho budou jedni zbožňovat a druzí o něm polemizovat. Úsudek je na každém jednotlivci.