Sunday, October 08, 2006

Perfektně načasovaný skandál

Liberálové jsou velice často označováni konzervativci jako názorově nejednotní, bez společného cíle a neschopni něco dotáhnout do úplného konce. To je, smutně řečeno, někdy pravda. Jenže celá podstata liberialismu je založena na názorové bohatosti oproti konzervativní upjatosti.
Jenže tentokrát si myslím, liberálům něco vyšlo. Aspoň tím, jak to bylo načasované. Jde o skandál jednoho Republikánského poslance za stát Florida, dnes už bývalého, protože pod tíhou důkazů rezignoval, na kterého se provalilo, že už před dvěma lety vedl sexuálně zaměřenou internetou komunikaci se 16 - ti letým klukem. To by samo o sobě nebylo tak strašné, protože to není trestný čin, jenže.... Jenže, tahle země a zejména Republikánská strana je plná řečí o rodinných hodnotách, o tom, že život gayů je pro společnost a rodinu nebezpečný a samozřejmě i to, že klukovi nebylo ještě 18 let. A najednou je jeden z Republikánů přistižen, tak říkajíc, s rukou na poklopci. Možná i doslova. A pikantní na tom je, že ten poslanec byl předsedou komise Kongresu zabývající se legislativní ochranou teenagerů před internetovými sexuálními predátory. Navíc, jak jinak, ženatý se závazky podle CNN. A aby toho nebylo dost, během jednoho hlasování v Kongresu měl mít údajně sex a jen tak si odskočil hlasovat. Kde jsou ty rodinné hodnoty a křesťanská morálka? Tam, kde vždycky byla. Za hradbou lží a přetvářek. Během celé aféry se naplno ukázalo pokrytectví konzervativců a některých členů Republikánské strany. Zejména Předsedy sněmovny a vedení Republikánů ve sněmovně, kde stále mají většinu. Předseda byl již před 3 lety varován a upozorněn na chování onoho floridského poslance. Jak však nyní vychází na povrch, Předseda a vedení sněmovny se to snažili zakrýt po celou dobu. Jestli ani tohle nezlomí Republikánům vaz a neprobudí obyčejně smýšlející Američany, pak už teda nevím co a Američané si lepší vládnutí nezaslouží. Máme tu nějaké 4 týdny do voleb do Kongresu, kde si Demokraté brousí zuby na získání většiny aspoň ve sněmovně po dlouhých 14 letech, kdy ji ztratili. Jde jim o zisk 15 křesel.
Pro někoho je tenhle tah nefér, jenže za prvé, Republikáni si to zaslouží a za druhé, oni dělali a dělají stejné věci, zejména patrné to bylo před prezidentskými volbami v roce 2004. Já jen doufám, že to bude stačit. Ameriku je potřeba po letech směřování zpět do 50. let minulého století vrátit zpátky mezi progresivní země století 21.