Saturday, June 03, 2006

Vítejte v Absurdistánu!

Tak nám volby skončili patem. Ne že bych byl překvapený. Máme vítěze, ale víc máme poražených. My všichni jsme poražení, protože tento výsledek pranic neřeší a jen situaci zhoršuje. A jak se ukázalo pár hodin po vyhlášení oficiálních výsledků, a jak jsem předpokládal, soudruh Paroubek to emocionálně neustál a pustil se na velice riskatní a křehkou plochu. Sám. Přesně tak, jak to on má rád. Velký kormidelník. A hle. Kdopak mu to jde napomoc? Vidím pár lidí v rudých tričkách s emblémem třešní na prsou. Že by to byli plavčíci na Vltavě. Ne, kdepak. Letní sezóna přeci ještě nezačala. To jen bratři komunisté, ty chudinky na levici, proti kterým byla vedena ta hanebná a hysterická kampaň, spěchají táhnout za jeden provaz. Vždyť poprvé za 17 let polistopadové politiky tady mají někoho, kdo zpívá podobnou píseň. Tak si myslím, že jsou to právě oni kdo znají převratové praktiky z únoru 1948 a že to byla právě tehdejší sociální demokracie v čele s agetem NKVD Zdeňkem Fierlingerem, která pomohla KSČ k moci. Až mě běhá mráz po zádech, jak jsou si ty situace podobné. A i když nesouhlasím s prof. Klausem téměř v 99,5 procentech věcí, které říká či dělá, tentokrát s ním musím souhlasit, že to byl právě Paroubek a jeho politický styl, kterým nabídnul komunistům větší podíl na utváření politiky. A tak není divu, že pak bez jakýchkoliv skrupulí místopředseda KSČ(M) prohlásí, že za útokem na Dolejšího stojí pravice. Pokud je to takto formulováno, tak z toho vyplývá, že si někdo z pravice tento odsouzeníhodný útok objednal! Což, pokud je mi známo, není pravda. Mohl to být sice čin někoho, kdo komunististy rád nemá, ale to ještě neznamená, že to byla politická objednávka. A já se jen divím, ne, jsem spíš zděšen, že jim tuhle rétoriku může ještě někdo baštit.
Nakonec se mě dere na mysl jedno srovnání dvou lidí z úplně odlišného politického spektra a s naprosto jiným sociálním zázemím a přesto tak charakterově podobných. Tím prvním je, zajisté, náš Paroubek a tím druhým není nikdo jiný než Berlu
sconi. Srovnjete si je sami a nalezte mnoho, mnoho společných rysů, zejména spojených s volbami. Že by Velký Kormidelník opisoval.
Jen skutečný demokrat a politik přizná svoji porážku, byť by byla sebevíce hořká.
P.S. Tím ale nechci říct, že byl byl nějak odvázaný z ODS.
P.S.2 Olinko, jestli se ti bude chtít a budeš mít čas, velice rád bych znal tvůj názor. Tak mi můžeš napsat. Díky!