Saturday, April 23, 2005

"Guess Who"

Dlouho jsem už nic nepsal na blog. Část pravdy je, že jsem někdy líný něco psát a strašně otrávený z neustálých reportáží, přenosů a diskuzí o papežovy, až to vypadalo, že umíral 24/7 a ne najednou, pak se taky nechci pořád opakovat a v neposlední řadě to je taky problém, že několikrát jsem měl už blog napsaný a než jsem ho stačil uložit na svoji stránku, tak spadl náš prohlížeč a bylo to v p.... Pak samozřejmě jsem naštvaný a otrávený a znova se mi to psát nechce. Přesně tohle se mi stalo včera. Doufám, že dnes dojdu až do cíle. Jesse a já jsme byli v kině. Naposledy to bylo na filmu "Team America: World Police". Tentokrát šlo o předělávku jednoho dost dobrého, i když ne zrovna mého oblíbeného filmu - "Hádej, kdo přijde na večeři". Příběh je, stejně jako název filmu "Guess Who", upraven a jedná se víc o komedii než hluboké sociální drama, nicméně i v tomto filmu je podtext. Jde o to, že bílý kluk jako přítel dcery je uveden do afro-americké rodiny a samozřejmě otec je šokován, že dcera má přítele bělocha. Hlavní roli hraje Ashton Kutcher, pro mě překvapivě dobře, ostaní herci nejsou moc známí. Mimochodem, Kutcher je ten mladík, který spí s Demi Moore. Film dobře vystihuje, že nejen bílý rasisimus je přítomen v Americe, ale i černý a je stejně hloupý jako ten první. Na konci filmu je dobrá scéna ukazující jak americká kultura či společnost je paranoidní, že vlastně cokoliv řekneš může být považováno za rasistické. I já mám s tím svoji vlastní zkušenost a pro mě je to dost šokující, poněvadž na to nejsem zvyklý. O tom ale někdy příště.
Měli jsme jinak nádherný týden se super počasím, které ovšem skončilo včera. Ve středu byl snad i teplotní rekord 29˚C a hned jsem toho využil a strávil 4 hodiny na pláži na Coney Island, kde nebylo přecpáno jako posledně, když jsme tam byli minulý rok. Voda byla ale ledová a tak jen po kotníky jsem se odvážil. Aspoň mám hezkou barvičku a nevypadám jako reklama na bělobu.
Ještě by mě zajímalo, zda dostáváte ode mně emaily. Někdo ano, někdo zřejmě ne, jak jsem zjistil. Tak prosím, kdo dostal můj email poslední dobou, rodina či kamarádi, dejte mi jen krátkou zprávou vědet, že ano. Nechci, aby jste si mysleli, že jsem se na vás vykašlal. Hezký den.