Saturday, October 28, 2006

Stěhování

Jak už bývá pro mě zvykem, tříletý cyklus bydlení a stěhování se opět završil. A tak je čas přesunout se zase někam jinam. Je to zvláštní, ale skutečně jsem zpozoroval zhruba tříletý cyklus mého bydlení na jednom místě. V to, samozřejmě, nepočítám bydlení v Chrudimi. A vyjímkou byl také Žižkov, kde jsem byl, už s Jessem, jen něco málo přes rok.
V pondělí nastane naše akce "Kulový blesk". Naštěstí to nemáme tak komplikované jako v onom filmu a i když nepočítám s tím, že všechno proběhne bez problému, neměly by nastat velké komplikace. Stěhujeme se do vedlejšího města necelých 20 minut autem od současného bydliště. A jako při každém stěhování i tentokrát očekáváme změnu k lepšímu. To je přece smyslem toho přesunu, ne? Snad už nebude žádné dupání nad hlavou, kvílení a ječení za dveřmi a pod okny, neustálé praní a luxování a to i v nočních či ranních hodinách, i když to, abych řekl pravdu, se zlepšilo poté co si s Marií Jesse promluvil. Snad budeme mít pocit většího soukromí a klidu. Ten nový byt nám tak trochu připomíná bydlení na Žižkově a proto naše volba padla na něj. I čtvrť se zdá klidnější a lepší než ta naše současná, protože za tři roky co tu bydlíme se spousta dobrých a slušných lidí odstěhovala a přišli, řekněme, ti problémoví. Jenže z pár návštěv se dá těžko odhadnout jaké to bude, nicméně první pocit byl dobrý. Není to rodinný dům, ale dvoupatrový dům s několika byty, v budově je prádelna a tak už nebudeme muset lítat někam ven a budeme mít vlastní parkovací místo, takže odpadá starost každý den hlídat, jestli parkujeme na té správné straně kvůli alternativnímu parkování a čištění ulice a hledat volné místečko, což ironií situace Jesse ve čtvtek neudělal a dostali jsme pokutu. Takové naše "malé" good bye. Na pondělí máme rezervované malé stěhovací auto, jehož řidičem bude Jesse :) a Sallie, její přítel a Jesseho bývalý kolega z práce nám přijdou pomoc. Po přestěhování podám zprávu a doufám i s obrazovou dokumentací.Sunday, October 22, 2006

Americké perličky 2

Tak tohle mě skutečně zaujalo při čtení posledního čísla týdenníku The Week.

Rekordní rozpočet pro Pentagon.
Kongres schválil rekordních 447 miliard dolarů na vojenský rozpočet pro Pentagon, včetně 70 miliard dolarů na války v Afganistánu a Iráku. Součástí rozpočtového opatření, které prezident Bush podepsal, je také zákaz budování trvalých základen v Iráku. V minulosti prezident Bush takový slib odmítal. Do dnešního dne Kongres schválil Pentagonu 507 miliard dolarů na financování bojů v Iráku a Afganistánu. Spojené státy teď utrácí jen v samotném Iráku kolem 9 milard dolarů měsíčně.

Pak není divu, že nejsou peníze na zdravotnictví, vzdělání, dostupné bydlení, ochranu životního prostředí a třeba na financování oprav zastaralých energetických sítí či pro pomoc lidem v New Orleans.

Další článek ani nepotřebuje můj komentář.

Školní okrsek v Texasu propustil oblíbenou učitelku umění pro to, že šla s třídou páťáků do muzea, kde viděli nahé sochy. Sydney McGee, 51 let, která učila 28 let, tvrdí, že škola schválila návštěvu Dallaského muzea umění, které ročně navštíví více než půl milionu studentů.. Přesto pár dní poté obdržela sdělení od ředitelky školy Nancy Lawson se stížností, že " studenti byli vystaveni pohledu na nahé sochy a další díla obsahující nahotu" a proto její pracovní smlouva nebude obnovena. " Myslím, že byla jednou z nejlepších učitelek" prohlásila jedna z rodičů, " ale protože znám Texas, způsob, jakým tady věci fungují, nebyla jsem zas tak moc překvapená."

Já taky ne :(

Sunday, October 08, 2006

Perfektně načasovaný skandál

Liberálové jsou velice často označováni konzervativci jako názorově nejednotní, bez společného cíle a neschopni něco dotáhnout do úplného konce. To je, smutně řečeno, někdy pravda. Jenže celá podstata liberialismu je založena na názorové bohatosti oproti konzervativní upjatosti.
Jenže tentokrát si myslím, liberálům něco vyšlo. Aspoň tím, jak to bylo načasované. Jde o skandál jednoho Republikánského poslance za stát Florida, dnes už bývalého, protože pod tíhou důkazů rezignoval, na kterého se provalilo, že už před dvěma lety vedl sexuálně zaměřenou internetou komunikaci se 16 - ti letým klukem. To by samo o sobě nebylo tak strašné, protože to není trestný čin, jenže.... Jenže, tahle země a zejména Republikánská strana je plná řečí o rodinných hodnotách, o tom, že život gayů je pro společnost a rodinu nebezpečný a samozřejmě i to, že klukovi nebylo ještě 18 let. A najednou je jeden z Republikánů přistižen, tak říkajíc, s rukou na poklopci. Možná i doslova. A pikantní na tom je, že ten poslanec byl předsedou komise Kongresu zabývající se legislativní ochranou teenagerů před internetovými sexuálními predátory. Navíc, jak jinak, ženatý se závazky podle CNN. A aby toho nebylo dost, během jednoho hlasování v Kongresu měl mít údajně sex a jen tak si odskočil hlasovat. Kde jsou ty rodinné hodnoty a křesťanská morálka? Tam, kde vždycky byla. Za hradbou lží a přetvářek. Během celé aféry se naplno ukázalo pokrytectví konzervativců a některých členů Republikánské strany. Zejména Předsedy sněmovny a vedení Republikánů ve sněmovně, kde stále mají většinu. Předseda byl již před 3 lety varován a upozorněn na chování onoho floridského poslance. Jak však nyní vychází na povrch, Předseda a vedení sněmovny se to snažili zakrýt po celou dobu. Jestli ani tohle nezlomí Republikánům vaz a neprobudí obyčejně smýšlející Američany, pak už teda nevím co a Američané si lepší vládnutí nezaslouží. Máme tu nějaké 4 týdny do voleb do Kongresu, kde si Demokraté brousí zuby na získání většiny aspoň ve sněmovně po dlouhých 14 letech, kdy ji ztratili. Jde jim o zisk 15 křesel.
Pro někoho je tenhle tah nefér, jenže za prvé, Republikáni si to zaslouží a za druhé, oni dělali a dělají stejné věci, zejména patrné to bylo před prezidentskými volbami v roce 2004. Já jen doufám, že to bude stačit. Ameriku je potřeba po letech směřování zpět do 50. let minulého století vrátit zpátky mezi progresivní země století 21.