Thursday, September 21, 2006

Lost in Lost

Není lehké si tady vybrat z toho obrovského množství serálů, které se na vás valí denně z obrazovky. A může se dost dobře stát, že sice koukáte na pilotní díl nového, jenže pak to musíte přepnout kvůli jinému, který už sledujete delší dobu a nechcete si nechta ujít další díl. A to přesně se stalo mně se seriálem Lost vysílaným na stanici ABC.
Sice jsem viděl úvodní díl, respektive jeho začátek, jenže pak jsem přepnul a už ho nikdy v premiéře nesledoval. A vlastně hodně dlouho se o něj ani nezajímal. Až během druhé série někdo přinesl do školy DVD s první sezónou, protože občas sledujeme i filmy v rámci výuky, teprve tehdy jsem tomu seriálu úplně propadl. Naposledy mě z těch vážných seriálů takhle zaujala Akta X.
A protože vím od Káji a pak i z netu, že televize Nova začala tento seriál vysílat, tak ho vřele doporučuji všem, kdo mají rádi tajemno, záhady a napětí. Včera jsem dokoukal druhou sérii na DVD a je na co se těšit. Přestože první sezóna je o něco lepší než ta druhá, jak to většinou bývá, je stále co sledovat a stále vás tvůrci udržují v napětí a občas přijdou i s neočekávaným obratem v ději. Víc ale prozrazovat nebudu, stejně je možné, kdo chce, si najít všechno na internetu, ale kde pak bude to napětí a očekávání, když je vše prozrazeno dopředu.
ABC začne uvádět třetí sérii od 4. října a jsem velice zvědavý kudy děj povede, zejména po závěrečném dílu předchozí sezóny.
Mimochodem, na českých stránkách toho seriálu bylo uvedeno, že druhá série vyjde na DVD v USA začátkem října, což není úplně přesné, protože vyšla už 5.září. To jen pro skalní fandy.

Wednesday, September 13, 2006

New Yorské vzpomínání

Není třeba komentovat fotografie, které zde vidíte, přesto mám jednu poznámku. Světla nejsou umístěna přesně na původním místě, kde Dvojčata stála, ale pár desítek metrů jižněji.Tuesday, September 12, 2006

Jesseho narozeniny

Jsem trochu ve skluzu v psaní blogu, protože teď se událo pár věcí, o kterých se chci zmínit třeba jen obrazem.
Tak pěkně popořádku a nejdříve o Jesseho narozeninách a jeho oslavě.
I když ten den D byl už 5.9., oslavovali jsme ho v neděli 10.9. Pozval jsem celou rodinu k nám domů a nakonec kromě Michaela, který byl bohužel nemocný, přišli všichni. Naplánoval jsem všechna překvapení a kromě dárků jedno z těch větších měl být a byl mnou upečený dort. Dělal jsem něco takového úplně poprvé, ale nakonec se ukázalo, že je to snažší než péct třeba vánoční cukroví. Takže jeho oblíbený dort je German Chocolate Cake, kde corpus je z čokoládového těsta a nápň z kokosu a oříšků.

A třebaže to v původním receptu nebylo, nakonec jsem přidal i čokoládovou polevu a navrh trochu černého humoru.

Ale Jesse to vzal s humorem a té svíčce se s chutí zasmál.

A samozřejmě, jak se pro takového oslavence sluší a patří, dostal i nějaké dárky. Mimo jiné polštář z memory foam, na kterém se skutečně spí jako na obláčku. Přemýšlím o jednom pro sebe.

No a pak se už jen jedlo a trošku pilo a povídalo. K jídlu jsem udělal krocaní prsa, protože je, myslím, škoda, že jej jíme jen jednou v roce na Díkůvzdání. Přitom je to tak dobré. A všichni jen spokojeně odfukovali a tak je Jesse odvezl na stanici PATHu, aby se dostali v klidu domů.