Saturday, July 29, 2006

Hoboken

Hoboken je místo, kde bydlí Jesseho maminka a Michael a je to velice hezké místo, zejména jeho nábřeží s fantastickým výhledem na New York. Taky to bylo první místo, kde jsem strávil svoji první dovolenou v USA v roce 2001. Strašně rád se tam procházím po břehu řeky Hudson, nebo jen tak lenoším ve stínu stromů v parku na jednom z mol. A ulice Washington, jakási tepna Hobokenu se svou vlastní historií, je taky hodna procházky.

Pámátník hobokenským občanům, kteří zemřeli 11.9. 2001


Skvělé místo, kde se mužete zchladit, pokud je horké léto jako to letošní.


Nedaleko od parku, kde se nachází fontána a památník, je restaurace s podle mě nejhezčí květinovou výzdobou v celém Hobokenu.


A jsem si docela jistý, že tato restaurace čepuje také Plzeňský Prazdroj. Další plus!


Výtvarně pojatá zeď u Sinatra Park. Lepší, než divoké grafiti.


Sunday, July 09, 2006

Americké perličky

Přináším americké zajímavosti, některé jsou skutečné perly, které jsem vybral z časopisů The Week. Ne všechny věci jsou však špatné a tak začnu hned jednou velice dobrou zprávou.

Podle organizace Giving USA Američané loni přispěli na různé dobročinnosti 260,3 miliardami dolarů, což se přiblížilo rekordu z roku 2000, který byl 260,5 miliard dolarů. Většina příspěvků šla na pomoc obětem tsunami v Asii, obětem zemětřesení v Pákistánu a obětem hurikánů v Mexickém zálivu.

Telemarketéři, kteří zaplavili horkou linku Ministerstva domácí bezpečnosti telefonáty, donutili vládu, aby dala telefonní číslo horké linky na tzvn. národní Do Not Call seznam. Tato tajná horká linka má sloužit jako spojení mezi federální vládou a guvernéry jednotlivých 50 států v případě mimořádné události. Ale, jak říká guvernérka státu Delaware Ruth Ann Minner, "kdykoliv telefon zazvoní, jsou to telemarketéři." Guvernér Wisconsinu Jim Doyle řekl, že když horká linka zazvonila v počátečních dnech války v Iráku, popadl v panice sluchátko telefonu jen proto, aby se ho někdo zeptal zda je spokojen s meziměstskou telefonní službou.

Většina bezdomovců má dnes svoji vlastní emailovou adresu, oznámilo Národní sdružení pro bezdomovce. Azylové domy pravidelně poskytují svým obyvatelům emailový účet, jenž mohou využít ve veřejných knihovnách, které mají bezplatné připojení k internetu.

73 % Američanů si myslí, že pálení vlajky by mělo být trestné, zatímco 21 % říká, že by to mělo být legální.

57 % Američanů podporuje zadržování lidí podezřelých z terorismu bez soudu na základně Guantánamo, zatímco 37 % je proti. Nicméně, pouze 25 % věří, že by tito vězni měli být drženi bez obvinění natrvalo. 71 % se vyslovilo proto, aby jim byl udělen status válečného vězně anebo aby byli obviněni.

V roce 2005, si předseda představenctva průměrně vydělal za jeden pracovní den tolik, kolik si průměrně vydělal dělník za celý rok, podle studie Ekonomického institutu. Předsedové představenstev si domů donesli v průměru 11 miliónu dolarů, zatímco typický dělník jen něco přes 42 000 dolarů ročně.

Finanční podvodníci připravují důchodce o 5 miliónů dolarů ročně.

42 % Američanů říká, že by měl existovat ústavní dodatek zakazující gay svatby kdekoliv v zemi. 51 % si myslí, že je na jednotlivých státech přijít s takovým zákonem. 58 % si myslí, že gay svatby by měly být nelegální, zatímco 36 % je podporuje.

Členové kongresu a jejich zaměstnanci uskutečnili okolo 23 000 cest v období leden 2001 až červen 2005, které byly placeny nadnárodními společnostmi nebo lobisty. Cena cest byla 48,9 miliónů dolarů.

Wednesday, July 05, 2006

Dárečky

Včera jsme šli na hezkou rodinnou večeři do jedné z našich nejoblíbenějších restaurací, do Vatanu. Byl to Jesseho nápad a překvapení pro mě, což se mu povedlo, protože jsem netušil do poslední chvíle kam jdeme. Rozdávaly se i dárky a tady jsou. Děkuji všem, kteří si vzpomenuli s gratulací.
Tuesday, July 04, 2006

Happy 4th of July!!!

Slavíme 4. červenec a jak jinak než se Sochou Svobody. Pár snímků, které jsem vyfotil na mých cestách New Yorkem. Ten první a druhý snímek je pohled ze stanice subway v Brooklynu na mé cestě do školy.


Následující fotku jsem vyfotil na podzim minulého roku, kdy, jak je vidět, počasí už za moc nestálo. Pohled je z mola u Christopher street. Na snímku je také vidět Ellis Island.

Tohle je pohled z mola u Battery Park odkuď odjíždějí lodě k Soše Svobody a Ellis Island.

Socha Svobody z Battery Park s pomníkem námořníkům.


Socha Svobody viděná z Battery Park.

Saturday, July 01, 2006

Zoologická zahrada

Tak jsem zpátky po nějaké době. Dneska to bude newyorská fauna.
Isaovi skončila ve středu ve 12 hodin škola a protože jsme měli čas do jeho hodiny karate ve 4 odpoledne, šli jsme do ZOO. Byla to pro nás oba nejen první návštěva místního ZOO, ale taky Bronxu. Je to téměř neuvěřitelné, že po dvou a půl letech jsem v Bronxu ještě nebyl. A to Bronx už dávno není co byl v 70. a 80.let minulého století. Místo gangů, drog, nasilí a prostituce. Ta situace se výrazně zlepšila. A mě překvapilo množství zeleně, které je tam, zejména v okolí zahrady.
Nebyl to momentální nápad, ale přes všechny přípravy chytrák Kamil zapoměl nabít dostatek baterií a tak po pár snímcích foťák zemřel. Navzdory všem možným resuscitačním pokusům při snaze vyfotit tygra se mi ho nepodařilo vzkřísit. Tak jen pár snímků.