Wednesday, June 29, 2005

Digitální fotoaparát

V pondělí během návštěvy u Jesseho maminky nám ona a Michael udělali obrovskou radost. Darovali nám totiž digitální foťák. Úplně mi to vyrazilo dech, pokud mohu mluvit sám za sebe. Ani nevědí, jak moc si toho cením. Zatím se s tím učím pracovat, nikdy jsem nic takového nepoužíval. Teď budu moci umísťovat aktuální fotografie na můj blog. Dneska první moje pokusy z cesty po New Yorku. Dlouho jsem přemýšlel, fotka čeho by byla ta nejlepší. Nakonec jsem se rozhodl pro moje nejoblíbenější místo v NYC - Brooklyn Bridge.
Tuesday, June 28, 2005

Back in business

Dnes jsem zašel na stránku České televize zkusit, jestli se něco pohnulo v řešení našeho problému, který jsem předtím několiktrát popisoval. Aniž bych četl celou stránku, zkusil jsem pustit zprávy o čtvrté a k mému obrovskému překvapení to začalo hrát. Ani nevíte jakou mám radost. Nejen nad tím že to funguje, ale že se dosáhlo pohnout tak mohutným kolosem jako je Comcast, aby něco řešil. Neříkám, že je to jen naše zásluha, nicméně Jesse je bombardoval telefonáty docela úspěšně. Takže na stránkách ČT lze najít poznámku, že problém s Comcast byl dneškem vyřešen. Samozřejměje to zásluha nejen lidí z České televize, ale také lidí z visual.cz, který hostí broadcasting ČT a také někdo v Comcast musel hnout zadkem a udělat možná nepopulární rozhodnutí, protože o víkendu proběhl update Comcast systému.

Saturday, June 25, 2005

Hodně štěstí Susie!

Susie, moje učitelka angličtiny, která také učila angličtinu v Česku 2 a půl roku, se s námi v pátek rozloučila, protože si našla jinou práci v jiné škole. Takže jsme pro ni připravili piknik v parku nedaleko naší školy. Vydařil se, myslím, skvěle. Susie, budeš mi chybět a doufám, že se dál budeme vídat a taky nezapomeň na hodiny češtiny.


Tuesday, June 14, 2005

Tropy

Pár dní jsme teď pocítili na vlastní kůži co to znamená, když se řekne "vedro jako v tropech". Již asi 3 týden je tu excelentní počasí a dnes příliv horkého vzduchu vrcholí. Je to skutečně vzduch proudící až někde dole od Floridy a přináší sebou typické počasí pro danou oblast, tzn. nejen horko, ale také vysokou vlhkost. Na dnešek byla podle mě zatím nejteplejší noc, kdy teploměr ráno, když jsem vstával v 6 hodin ukazoval neuvěřitelných 26˚C a okamžitě jak se vyšlo ven, to vlhko dělalo divy. Člověk má pocit, že je neustále ulepený. Ještěže autobusy a subway mají klimatizaci. Uplně se těšíte, až to přijede a ten studený vzduch na vás z otevřených dveří dýchne. Jak jsem si po mé první návštěvě v roce 2001 na klimatizaci stěžoval, teď si ji nemohu vynachválit. Nicméně, nestěžuji si ani na počasí, mě vyhovuje. Připadám si jako na dovolené. Přes den se teplota vyšplhala až na 35˚C a teplotní index se přiblížil ke 40. Od zítřka nás však čeká ochlazování, hlavně v noci, na 25˚C přes den a noc jen 15˚C. Denní teplota se tak dostane k normálu a noční lehce pod normál.

Monday, June 13, 2005

BREAKING NEWS

Michael Jackson byl uznán nevinným ve všech deseti bodech obžaloby!!!

Sunday, June 12, 2005

'Cue party

Tento víkend se konala v NYC 3. Barbecue Block Party v Madison Square Park. Protože Jesse teď pracuje o sobotách náš den byla neděle. Počasí je báječné už více než dva týdny, kdy teploty jsou vysoce nad normálem a například včera jsme tu měli nějakých 89 F což je asi 32˚C, jenže díky vysoké vlhkosti teplotní index byl dokonce 95 F = 35˚C. Mně teda vlhkost nevadí, jen na ni nejsme my ze střední Evropy zvyklí a pamatuji si, jak mě strašně překvapila při mé první návštěvě tady. Když jsme dorazili na místo, bylo narváno, jak se dalo čekat. Ale ze všech koutů parku se linula vábná vůně grilovaného masa a tak kdo by odolal. Jen vegetarián, ale ten by tam zase nešel. Jen jsme se museli rozhodnout co si dáme. Fronty byly neskutečně dlouhé jako za komunistů při knižním čtvrtku nebo před vánocemi při čekání na banány. Rozhodla za nás ta nejkratší řada. Šlo to docela rychle, protože i přes tu hrozivou délku jsme čekali nějakých 20 minut. Oproti loňsku pár novinek. Jednak lepší organizace a tak nedocházelo k předbíhání. Pak se platilo přímo u jednotlivých stánků a dala se použít i platební karta. Loni se koupili dopředu kupony, které se daly vyměnit za jídlo či pití a nutno podoknout, že tento festival je snad jeden jediný, kde je povolen prodej čepovaného piva na ulici, samozřejmě s možností ho na té ulici i vypít. Zákaz pro Čechy naprosto nepochopitelný, bohužel smutná realita místního života. Pochutnali jsme si na grilovaném prasátku s bbq omáčkou a pečených fazolích. Jen tak pro zajímavost cena. Za jednu porci kdekoli $7, za pivo $4 a za nealko $2. K poslechu a posezení, tady spíš více k poležení na trávě v parku, hrály živé kapely klasiku Jihu. Prostě fajn atmosféra, která aspoň na chvílí vytrhla New York z jeho shonu.

Saturday, June 11, 2005

Charles IV - The Greatest Czech

Charles IV The Father of the Country has been voted as the Greatest Czech by Czech people in the final round of a long time running Czech Television show which was licensed by the BBC. The first Czechoslovak president Tomáš G. Masaryk took the second possition and former Czech president Václav Havel was the third. I couldn't vote because I'm in the U.S., but if I could have I would have voted for Charles IV as well.

Sunday, June 05, 2005

Marná snaha zákazníka

Nedávno jsem tu psal o našich problémech se společností Comcast, ohledně blokování stránek České televize. Zmínil jsem se, asi jak vidím naši šanci dostat se k řešení tohoto problému. Bohužel, nebyl jsem daleko od pravdy. Zhruba po týdnu nejenže se nic nevyřešilo, ale navíc nejdříve technici Comcast obvinili Českou televizi a její stránky, že je problém tam a pak dokonce obvinili Jesseho, že má špatný operační systém, browser a plug-iny a kdoví co ještě všechno. Jenže pravda je, že problém skutečně není na naší straně ani na straně České televize, ale skutečně u Comcast. Požádali jsem Jesseho sestru i maminku, které mají připojení přes jiné společnosti, pokusit se pustit internetové zprávy. Obou dvoum to fungovalo perfektně. A abychom tedy vyloučili jakékoli pochybnosti a Jesse měl argumenty proti Comcast, dnes na návštěvu v Hobokenu jsme vzali Jesseho laptop a připojili se k internetu tam. A hádejte co se nestalo? Fungovalo to bez nejmenších problémů. Takže to byla poslední kapka v poháru trpělivosti a také poslední náš důkaz proti Comcast. Ale znáte to? Nebo teda já to aspoň znám ze Spořitelny. Operátor je jen ten, který převezme požadavek a postoupí ho dál na patřičná místa. Tím jeho pravomoc končí. A pak tu jsou tzv. IT pracovníci, správci serverů, kteří sice dané věci rozumí, ale jsou to snad nejpohodlnější lidi co znám. Teda aspoň ve spořce někteří byli. Ne všichni. Naštěstí. Jinak by ta spořka dodnes nefungovala tak jak funguje. Technici Comcast "zjistili", že ani oni nemohou sledovat dané zpravodajství a tím usoudili, že problém je na straně ČT. Jak by ale mohli sledovat, když používají stejné připojení jako my??!! Něco my to připomíná a věřím, že některým lidem čtoucím tyto stránky taky. A to si ještě Jesse dopisuje s ČT a správcem stránek, které hostí vysílání České televize. Je to jak od čerta k ďáblu. My už ale víme, kde ten ďábel je, jen ho přesvědčit, že chyba je na jeho straně. Co zatím Jesse dosáhl je to, že Comcast vede seznam jeho stížností, popisů situace a řešení, která jako zákazník dělá za ně. My platíme je, ne oni nás!!!