Saturday, April 23, 2005

"Guess Who"

Dlouho jsem už nic nepsal na blog. Část pravdy je, že jsem někdy líný něco psát a strašně otrávený z neustálých reportáží, přenosů a diskuzí o papežovy, až to vypadalo, že umíral 24/7 a ne najednou, pak se taky nechci pořád opakovat a v neposlední řadě to je taky problém, že několikrát jsem měl už blog napsaný a než jsem ho stačil uložit na svoji stránku, tak spadl náš prohlížeč a bylo to v p.... Pak samozřejmě jsem naštvaný a otrávený a znova se mi to psát nechce. Přesně tohle se mi stalo včera. Doufám, že dnes dojdu až do cíle. Jesse a já jsme byli v kině. Naposledy to bylo na filmu "Team America: World Police". Tentokrát šlo o předělávku jednoho dost dobrého, i když ne zrovna mého oblíbeného filmu - "Hádej, kdo přijde na večeři". Příběh je, stejně jako název filmu "Guess Who", upraven a jedná se víc o komedii než hluboké sociální drama, nicméně i v tomto filmu je podtext. Jde o to, že bílý kluk jako přítel dcery je uveden do afro-americké rodiny a samozřejmě otec je šokován, že dcera má přítele bělocha. Hlavní roli hraje Ashton Kutcher, pro mě překvapivě dobře, ostaní herci nejsou moc známí. Mimochodem, Kutcher je ten mladík, který spí s Demi Moore. Film dobře vystihuje, že nejen bílý rasisimus je přítomen v Americe, ale i černý a je stejně hloupý jako ten první. Na konci filmu je dobrá scéna ukazující jak americká kultura či společnost je paranoidní, že vlastně cokoliv řekneš může být považováno za rasistické. I já mám s tím svoji vlastní zkušenost a pro mě je to dost šokující, poněvadž na to nejsem zvyklý. O tom ale někdy příště.
Měli jsme jinak nádherný týden se super počasím, které ovšem skončilo včera. Ve středu byl snad i teplotní rekord 29˚C a hned jsem toho využil a strávil 4 hodiny na pláži na Coney Island, kde nebylo přecpáno jako posledně, když jsme tam byli minulý rok. Voda byla ale ledová a tak jen po kotníky jsem se odvážil. Aspoň mám hezkou barvičku a nevypadám jako reklama na bělobu.
Ještě by mě zajímalo, zda dostáváte ode mně emaily. Někdo ano, někdo zřejmě ne, jak jsem zjistil. Tak prosím, kdo dostal můj email poslední dobou, rodina či kamarádi, dejte mi jen krátkou zprávou vědet, že ano. Nechci, aby jste si mysleli, že jsem se na vás vykašlal. Hezký den.

Thursday, April 07, 2005

Stanislave odstup!

Protože se mi špatně komentuje dění u nás v Česku z důvodu nedostatečných informací a udělal jsem to jen jednou, raději komentuji dění tady v USA, které je za současné situace pro mě čitelnější. Nicméně nemůžu se neozvat po dalších událostech, o kterých jsem se dozvěděl z internetových stránek. Grossi ODSTUP! Pro mě není možné, aby si řídil zemi, která se před 15-ti lety zbavila režimu, který označoval neposlušné občany za lůzu, když tě pod krkem drží současní komunisté, kteří se nikdy nezřekli předlistopadové komunistické ideologie. Soudruh Grebeníček je jedna z nejodpornějších politických postav a jediné o co mu jde je dostat se k moci. (No, ne že by ostatním šlo o něco jiného.) Ještě si pamatuji jeho výrok po volbách v jedné z televizních debat, kdy prohlásil něco ve smyslu - tak a teď s vámi zatočíme - směrem k ostatním demokratickým stranám. Stanislave, ty ale asi nemáš problém se starým režimem, když jsi do jedné z funkcí dosadil člověka, který potlačoval protikomunistické demonstrace a neviděl jsi na tom nic špatného. Jeho odvolání přišlo až po nátlaku veřejnosti. Tvá tehdejší prohlášení už měla být pro nás, pro občany, první varování. Ztratil jsi nejen politickou podporu, ale i podporu veřejnosti. To, že na demonstrace za tvoje odstoupení chodí málo lidí, je spíš naší apatií či znechucením politikou. Stando, jsme přibližně stejného věku a tak rozumím tvé touze ukázat, že nejen staříci typu Zemana mohou být úspěšní. Ale ty jsi to zvoral a upřímně nemáš na to! Takže zvaž svoji situaci a zachovej se jako chlap a jdi od toho. Šárka bude moci dát podnikat, nikdo se nebude šťourat v tvých finančních záležitostech a budeš mít klid. Za danné situace to bude nejlepší pro všechny.
P.S. Stáváš se populární i tady v USA. Už se o tobě a bilboardové kampani proti tobě objevují články v amerických časopisech.

Saturday, April 02, 2005

Máte podobné vlastnosti s některou osobností?

Zkuste si vlastní test, které známé osobnosti jste charakterově podobní. Test je v angličtině, ale není těžký. Mě vyšel Gándhí. Tak nevím.